15 лютого 2023 року раптово, на 67-ому році пішов з життя наш дорогий колега – Буданов Василь Олексійович. (09.05.1956 – 15.02.2023)

В.Буданов

(09.05.1956 – 15.02.2023)

Він пройшов гідний життєвий шлях від студента, молодшого наукового співробітника до кандидата технічних наук, доцента кафедри кріогенної техніки.
У 1978 р. закінчив із відзнакою Одеський технологічний інститут холодильної промисловості за спеціальністю «Холодильні та компресорні машини і установки» та здобув кваліфікацію інженер-механік.
Після закінчення навчання, більшу частину свого життя повністю присвятив науковій, методичній та викладацькій роботі в стінах інституту.
У 1985 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.04.03 «Машини та апарати холодильної і кріогенної техніки і систем кондиціювання» на тему «Оптимізація поршневого ущільнення малого холодильного компресора з метою підвищення його довговічності». Після захисту працював на посадах старшого наукового співробітника, асистента та доцента кафедр кріогенних машин та компресорів та пневмоагрегатів.
У 1991 р. Василю Олексійовичу було присвоєно вчене звання доцента кафедри кріогенних машин.
З 1995 по 2005 рр. займався приватним підприємництвом, за час якого обіймав посади менеджера, інженера та головного інженера.
Незважаючи на успішну підприємницьку діяльність, жага до науки та освіти та любов до рідного закладу надихнула його повернутися до науково-педагогічної праці. Тому у 2005 р. Василь Олексійович обійняв посаду доцента кафедри компресорів і пневмоагрегатів Одеської державної академії холоду і останні 18 років життя присвятив вихованню та навчанню виробничих кадрів для галузі енергетичного машинобудування. Василь Олексійович був найкращим фахівцем у сфері компресорної та газотурбінної техніки та дослідження її надійності і довговічності.
З 2009 до 2017рр. обіймав посаду декана факультету низькотемпературної техніки і технології. Василем Олексійовичем опубліковано понад 60 науково-методичних праць, він є співавтором 6 підручників.
Це була Людина з великої літери, високоосвічена, порядна людина, професіонал своєї справи. Життєлюбний, оптимістичний, завжди готовий дати пораду у найскладніших питаннях нашої науки, він підтримував і заряджав енергією оточуючих, його любили й поважали студенти та колеги.
Буданов Василь Олексійович був відданим, надійним і чуйним другом; він завжди робив добро, любив свою сім’ю, активний відпочинок, професію, студентів. Світла пам’ять і добрі спогади про Василя Олексійовича назавжди залишаться в наших серцях.
Колектив факультету, кафедри кріогенної техніки, університету висловлює глибокі рідним та близьким. Ми сумуємо разом з Вами!

Прощання із Василем Олексійовичем відбудеться 18 лютого 2023 о 10:30 за адресою Валіховський пров. 2.